مدرک فنی و حرفه‌ای ماساژ

اخذ مدرک آموزش ماساژ؛ مطمئن‌ترین راه ورود به بازار کار این رشته

انجام خدمات ماساژ برای رفع استرس، گرفتگی‌های عضلانی و با اهداف درمانی یکی از محبوب‌ترین خدماتی است که در سالن‌های اسپا و مراکز ماساژ ارائه می‌شود. با توجه به تقاضای بالا برای ماساژگیری و عدم نیاز به سرمایه بالا برای ارائه خدمات ریلکسیشن، بسیاری از علاقه‌مندان یادگیری تکنیک‌های مختلف ماساژ را در اولولیت‌ کار خود قرار داده‌اند تا بتوانند به بازار کار پررونق این رشته وارد شوند. بااین‌حال بدون دریافت مدرک آموزش ماساژ امکان فعالیت به‌عنوان ماسور وجود ندارد. تنها راهکار دریافت این مدرک ثبت نام در آموزشگاه‌های معتبر و مراکزی است که توانایی اعطای مدرک دارند.

گرفتن مدرک‌ ‌آموزش‌ ماساژ‌‌ چقدر طول می‌کشد؟

علاقه‌مندان به یادگیری تکنیک‌های اجرای ماساژ با چالش جدی مدت‌زمان آموزش روبه‌رو هستند. بسیاری از این افراد به دلیل مشغله‌های فراوان از یادگیری تکنیک‌های ماساژ سر باز می‌زنند. معمولا مدت‌زمان دریافت مدرک آموزش ماساژ یک موضوع متغیر است. این فرایند به عوامل متعددی بستگی دارد که یکی از آن‌ها روش برگزاری دوره‌ است.

دوره‌های ماساژ معمولا به سه صورت گروهی، نیمه‌ خصوصی و خصوصی برگزار می‌شوند. دوره‌های خصوصی با سرفصل‌های فشرده‌تری که دارند در مدت‌زمان کوتاه‌تری به پایان می‌رسند. از سوی دیگر برخی مراکز برای آموزش تخصصی روش‌های ماساژ دوره‌هایی فشرده را برگزار می‌کنند که این دوره‌ها، طول آموزشی کمتری را شامل می‌شوند.

همچنین نمی‌توان نقش تعداد جلسات آموزشی را نیز در تعیین مدت‌زمان لازم برای اخذ مدرک آموزش ماساژ نادیده گرفت. تکنیک‌های مختلف ماساژ با رویکردهای آموزشی و سرفصل‌های متفاوتی آموزش داده می‌شوند که هر کدام از آن‌ها می‌توانند در مدت‌زمان دریافت مدرک آموزش‌ ماساژ تاثیرگذار باشند.

به همین دلیل برخی از مهم‌ترین انواع روش‌های ماساژ عبارت‌اند از:

  • ماساژ سوئدی
  • ماساژ ورزشی
  • ماساژ شیاتسو
  • ماساژ کوبه‌ای
  • ماساژ رفلکسولوژی
  • ماساژ تایلندی
  • ماساژ آروماتراپی
  • ماساژ کرانیوساکرال
  • ماساژ ایرانی
  • ماساژ ریلکسی

به‌طورکلی مدت‌زمان دریافت مدرک آموزش ماساژ از 4 جلسه شروع شده و بر اساس سرفصل‌ها تعیین می‌شوند. همچنین هنرجویان پس از تسلط کامل به تکنیک‌ها و اخذ نمره قبولی در آزمون پایان دوره، مدرک خود را 3 تا 4 ماه بعد دریافت می‌کنند.

مدرک فنی و حرفه‌ای ماساژ

مدر‌ک آموزش‌ ماساژ‌ از کجا صادر می‌شود؟

آموزشگاه‌های زیبایی ارائه‌دهنده خدمات ماساژ و مراکز آموزش اسپا مدارک بین‌المللی متعددی را به هنرجویان اعطا می‌کنند؛ اما معتبرترین آن‌ها مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای است. هنرجویان با دریافت این مدرک می‌توانند آن را به 48 زبان رسمی ترجمه کنند و شانس خود را برای ورود به بازار کار داخلی و بین‌المللی ماساژ افزایش دهند.

البته نباید فراموش کنید که سالن‌های زیبایی، ماسورهای شخصی و مراکزی که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت ندارند، نمی‌توانند مدرک این سازمان را اعطا کنند. شما می‌توانید برای آموزش انواع روش‌های ماساژ به‌صورت کاملا حرفه‌ای، در دوره‌های فنی و حرفه‌ای آرایشگری ثبت نام کنید.

اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای‌ آموزش‌‌ ماساژ‌ چقدر است؟

بالاترین اعتبار مدارک اعطایی دوره‌های ماساژ به مدرک فنی و حرفه‌ای اختصاص دارد. با توجه به این که سازمان فنی و حرفه‌ای در عضویت رسمی سازمان بین‌المللی کار قرار دارد، مدرک اعطایی این سازمان در کشورهای عضو سازمان جهانی کار اعتبار دارد. همچنین شرط تمام اسپاها و مراکز ماساژ برای استخدام ماسورها، اخذ مدرک آموزش ماساژ حرفه‌ای است.

مدرک فنی و حرفه‌ای ماساژ

بازار کار بعد از اخذ مدرک آموزش ماساژ‌ چگونه است؟

بازار کار انواع تکنیک‌های ماساژ به قدری پررونق است که با دریافت مدرک آموزش ماساژ به راحتی می‌توانید درآمدی ماهانه بین 30 تا 40 میلیون تومان داشته باشید. در سال‌های اخیر سالن‌های زیبایی، کلینیک‌ها و مراکز اسپای متعددی در سرتاسر کشور احداث شده‌اند که به ماسورهای حرفه‌ای نیاز دارند. شما می‌توانید با ثبت نام در بهترین آموزشگاه آرایشگری تهران و تسلط کامل به اجرای انواع روش‌های ماساژ، شانس خود را برای حضور در بازار کار داخلی و بین‌المللی ماساژ افزایش دهید.

مدرک فنی و حرفه‌ای ماساژ

با خدمات آموزشی سیمای هانی نگران دریافت مدرک آموزش ماساژ نباشید

سیمای هانی از معتبرترین مراکز آموزش خدمات زیبایی است که به تازگی آموزش تکنیک‌های ماساژ را نیز به خدمات خود اضافه کرده است. مجموعه ما با ارائه تخفیف‌هایی استثنایی برای هنرجویان، بستری مناسب را برای آموزش اصولی و ورود به بازار کار حرفه‌ای ماساژ به وجود می‌آورد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از چگونگی ثبت نام در دوره‌های ماساژ آکادمی ما با کارشناسان در ارتباط باشید.

سوالات متداول

اخذ مدرک آموزش‌ ماساژ چه مزایایی دارد؟

تمایز از دیگر فعالان این رشته، اخذ ویزای کاری، ارتقای تکنیک‌های ماساژ، درآمد بالاتر، افزایش شانس ورود به مراکز اسپا  و امکان دریافت وام خوداشتغالی از جمله مهم‌ترین مزایای دریافت این مدرک هستند.

آیا امکان ترجمه مدرک دوره‌ آموزش ماساژ وجود دارد؟

بله. با اخذ این مدرک می‌توانید آن را به زبان‌های مختلف ترجمه کرده و شانس خود را برای اخذ ویزا افزایش دهید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


9 − = 5