فرم ثبت نام و مشاوره دوره های سیمای هانی

11 − 7 =

فرم را پر کرده و ادامه مشخصات دوره را ملاحظه کنید

_

دوره آموزش ماساژ سیمای هانی

دوره آموزش ماساژ یکی از دوره های آموزش آرایشگری سیمای هانی است که آموزشگاه سیمای هانی با 80% تخفیف به شما زیبا آموزان ارائه میشود.

مشخصات دوره مراقبت و زیبایی

 • مدت دوره: 4 جلسه
 • قیمت دوره ماساژ صورت و بدن: 1.000.000 تومان
 • روز و ساعت کلاس: قابل انتخاب توسط هنرجو
 • مدل حین آموزش در اختیار هنرجویان است
 • محل برگزاری: 4 شعبه لوکس بلوار فردوس – صادقیه – رسالت – نازی آباد
دوره آموزش ماساژ
0:00
0:00

چطور ثبت نام کنم؟

 

فقط کافیه از طریق شماره تماس و یا واتساپ به ما پیام بدین

مشاهده سرفصل های آموزشی

سرفصل های ارائه شده در دوره آموزش ماساژ سیمای هانی:

در صورتی که آموزش ماساژ کاملا حرفه ای و اصولی انجام شود، می تواند تاثیر چشمگیری در روابط اجتماعی، کاری و حتی خانوادگی افراد نیز داشته باشد. هر آموزش صحیح و استاندارد باید از سرفصل های به روز و کاملی برخوردار باشد. از آنجایی که اغلب هنرجویان و داوطلبان در این رشته، شاغل هستند، آموزشگاه سیمای هانی این نکته را نیز مد نظر قرار داده و مفید ترین و جامع ترین سرفصل های آموزشی ماساژ را به صورت فشرده ارائه می دهد. این سرفصل ها الگو گرفته شده از سرفصل های تدریس شده در سازمان فنی و حرفه ای می باشد که مطالبی جدید و به روزتر نیز به آن افزوده شده است. در این دوره مدرسین آموزشگاه، مباحث مورد نیاز برای تدریس را به سرفصل های زیر تقسیم کرده اند:

 • آشنایی با نکات و اصول بهداشتی و ایمنی در ماساژ
 • آشنایی با آناتومی بدن و فیزیولوژی اندام ها
 • آشنایی با تاثیر ماساژ بر اُرگان های داخلی بدن
 • آشنایی با انواع روغن های مخصوص ماساژ و خواص آنها
 • آموزش اجرای ماساژهای موضعی و درمانی
 • آموزش ماساژ با جدیدترین تکنیک ها و متدهای روز دنیا
 • آموزش استفاده از تکنیک های بیومکانیکی و اِرگونومی برای انجام ماساژ
 • آموزش اخلاق حرفه ای و شیوه برقراری ارتباط کلامی با ماساژ گیرنده
 • آموزش ماساژ صورت (فیس ماساژ)
 • انواع آموزش ماساژ بدن ( تایلندی، سوئدی)
 • آموزش ماساژ زیبایی و لاغری
 • آموزش ماساژ پا (فوت ماساژ)
 • آشنایی با کاربرد هر نوع ماساژ
 • شناخت انواع مزاج و ارتباط مزاج شناسی با انتخاب نوع ماساژ
_

آموزش ماساژ

دوره آموزش ماساژ در آموزشگاه سیمای هانی با هدف آموزش ایجاد آرامش ذهنی و جسمی در ماساژ گیرنده اجرا می شود. در این دوره با آموزش اصول آرام سازی و نحوه کشش بافت های عضلانی نه تنها به جریان یافتن خون در بدن کمک می کنند بلکه خستگی و استرس های روزانه را از بدن دور کرده و انرژی های منفی را آزاد می کنند. در نتیجه ماساژ گیرنده با ذهنی آرام و جسمی راحت اتاق ماساژ را ترک می کند.

استرس و فشار هایی که انسان های امروزی بر ذهن و جسم خود تحمیل می کنند، قابل مقایسه با هیچ دوره تاریخ نیست. تنها راه رهایی از شلوغی های روز و ریلکس کردن، ماساژ گرفتن توسط ماساژور حرفه ای و متخصص می باشد. آموزشگاه سیمای هانی با استخدام اساتید مجرب و کارآزموده برای آموزش ماساژ، هنرجویان حرفه ای و با مهارت بالا را پرورش می دهد.

مراحل آموزش ماساژ

ٰآموزش ماساژ در کلاس های آموزشگاه سیمای هانی با رعایت همه پروتکل های بهداشتی جهت جلوگیری از گسترش بیماری کرونا برگزار می شود. ماساژ درمانی یکی از علوم نوین و تاثیر گذار در سلامتی انسان های می باشد. ماساژ یکی از لازمه های جوامع پیشرفته و مدرن می باشد که مردم مدام در حال تکاپو، جنبش و تلاش هستند. ماساژ بهترین راه رهایی از خستگی ذهنی و جسمی برای انسان ها است. ماساژ دادن علاوه بر تسکین دردهای جسمی، تاثیر فوق العاده ای در درمان بیماری ها نیز دارد. یکی از نکات قابل توجه در ماساژ، فراهم کردن فضایی آرامش بخش و دلچسب می باشد. در دکوراسیون اتاق ماساژ باید از رنگ های ملایم و روشن استفاده شود. استفاده از گل های طبیعی خوشبو و تازه، عود و پخش آهنگ های آرامبخش نقش بسزایی در ایجاد آرامش و کاهش استرس در مراجعه کننده ایفا می کند.

دوره آموزش ماساژ در دو مرحله تئوری و عملی برگزار می گردد.

مرحله تئوری: در این مرحله مبانی اولیه، مقدماتی و اصطلاحات مخصوص به ماساژ به هنرجو آموزش داده می شود. همچنین هنرجوی دوره ماساژ باید با آناتومی بدن انسان آَشنایی کاملی داشته باشد تا به این درک برسد که چه نقطه ای از بدن به ماساژ احتیاج دارد و فشار در آن ناحیه مضر و خطر آفرین نیست. سپس انواع روغن های گیاهی ماساژ مانند روغن نارگیل، آفتابگردان، جوجوبا، بادام، هسته زردآلو، آووکادو، زیتون و … و خواص آنها آموزش داده می شود. همچنین اصول ماساژ صورت، پا و لاغری نیز برای هنرجویان توضیح داده می شود. پس از آن مربی به صورت عملی نحوه اجرای ماساژ را بر روی مدل نمایش می دهد. چگونگی حرکت دست ها و میزان فشار وارده از دست ها به بدن بسیار مهم می باشد. یادگیری این اصل، مهم ترین قسمت آموزش ماساژ به شمار می رود. یکی از اصولی که در این دوره آموزشی بیش از سایر دوره ها به آن توجه می شود، نحوه برقراری ارتباط کلامی با مراجعه کننده می باشد. ماساژور باید بسیار آرام و ریلکس باشد، در غیر اینصورت اضطراب و استرس مراجعه کننده را دو چندان خواهد کرد. او باید با روی گشاده و لبخندی بر لب پذیرای مراجعه کنندگان باشد. همه افراد شرکت کننده در این دوره باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

مرحله عملی: حال نوبت این شده تا هنرجویان آموخته های خود را به صورت عملی به عرصه نمایش بگذارند. انواع ماساژ توسط هنرجو با نظارت مربی بر روی مدل انجام می گیرد. مربی نقاط ضعف و ایرادات هنرجویان را به آنها گوشزد می کند. با تمرین و تکرار، اصول ماساژ و نحوه حرکت صحیح دست ها را فرا می گیرند.

میزان مهارت هنرجویان آموزشگاه سیمای هانی پس از گذراندن دوره آموزش ماساژ:

به دلیل اینکه در کلاس های آموزش ماساژ همه نکات جزئی و ریز در ارتباط با انواع ماساژ مطرح می گردد، هنرجویان حاضر در این جلسات اصول و مبانی ماساژ را به صورت حرفه ای و پیشرفته آموزش می بینند.

در نتیجه پس از شرکت در این کلاس ها به عنوان نیرویی ماهر و کاربلد می توانند در سالن های ماساژ شروع به کار کنند.

ابزار‌ها و وسایل مورد نیاز برای شرکت در دوره آموزش ماساژ آموزشگاه سیمای هانی:

حضور در جلسات آموزش ماساژ هیچ گونه پیش نیازی و تجهیزاتی نمی خواهد. اما پس از اتمام دوره و آشنایی با همه اصول ماساژ، لازم است تا وسایلی همچون انواع حوله، انواع روغن ماساژ و تخت مخصوص ماساژ را تهیه نمایید.

اگر قصد تاسیس سالن ماساژ را دارید بهتر است برای طراحی دکوراسیون اتاق ماساژ از یک طراح داخلی مشورت بگیرید. چرا که در نگاه اول رنگ آمیزی محیط و اکسسوری های موجود در اتاق، مراجعه کننده را به خود جذب می کند.

اعتبار مدرک دوره آموزش ماساژ:

پس از گذراندن مراحل تئوری و عملی ماساژ، شما مجوز شرکت در آزمون های آموزشگاهی را پیدا خواهید کرد. با شرکت در این آزمون ها توانایی دریافت بیش از 48 نوع مدرک معتبر و رسمی را خواهید داشت. در صورت تمایل می توانید برای شرکت در آزمون های سازمان فنی و حرفه ای نیز داوطلب شوید. مدرک این سازمان بسیار معتبر می باشد و نه تنها در ایران بلکه در سایر کشور ها نیز قابل ترجمه و استفاده می باشد.

با در دست داشتن مدارک معتبر مبنی بر تسلط شما به انواع ماساژ، قادر به تاسیس مرکز تخصصی ماساژ خواهید بود و یا می توانید در سالن های ماساژ مشغول به کار شوید.

_

گالری تصاویر کلاس ماساژ

_
_

سوالات متداول

_
هزینه دوره آموزش ماساژچقدره؟

هزینه دوره با 80% تخفیف مبلغ 1.000.000 تومان آموزش داده میشه.

هدف از گذراندن دوره آموزش ماساژ چه می باشد؟

هدف از شرکت در کلاس ماساژ آشنایی با روش های مناسب برای ماساژ درمانی می باشد.

پس از دریافت مدرک ماساژ در چه مکان هایی می توان مشغول به کار شد؟

با دریافت مدرک آموزش ماساژ می توانید به عنوان ماساژور در سالنهای ماساژ درمانی مشغول به کار شوید. همچنین با داشتن مدرک تخصصی می توانید برای خود سالن ماساژ تاسیس کنید.

تامین مدل جهت تمرین به چه صورتی است؟

تامین مدل زنده بصورت نامحدود بر عهده آموزشگاه است. این وجه تمایز باعث حذف دغدغه نحوه جذب و تامین مدل برای هنرجو است.

مربیان ( کادر آموزش ) سیمای هانی در چه سطح مهارتی هستند؟

مربیان آموزشگاه های فنی و حرفه ای سیمای هانی از نظر سطح مهارتی دارای گرید یک می باشند ضمنا علاوه بر اینکه از نظر رزومه شغلی دارای سابقه همکاری بین المللی در آرایشگری و گرایش مراقبت زیبایی می‌باشند از دیگر تعهدات همکاری مربیان به سیمای هانی این است که هر سه ماه یکبار نسبت به بروزرسانی خود اقدام نمایند.

آیا آزمون و صدور مدرک فنی و حرفه ای در سیمای هانی شامل پرداخت هزینه گزاف است؟

خیر. در آموزشگاه آرایشگری فنی و حرفه ای سیمای هانی هزینه آزمون و صدور مدرک فقط و فقط مشمول تعرفه مصوب فنی و حرفه ای است. در خصوص اخذ مدرک فنی و حرفه ای بدلیل عدم ذینفع بودن سیمای هانی هنرجو به انتخاب خود میتواند نسبت به اخذ مدرک از سیمای هانی یا کافی نت اقدام کند.

شایان ذکر است از بعد شیوع کرونا مدرک فنی و حرفه ای به صورت فایل ارائه شده و مهارت آموز جهت اخذ مدرک صادره می تواند به انتخاب خود از سیمای هانی و کافی نت اقدام نماید.

نحوه آپدیت آموزش ها در آموزشگاه سیمای هانی چطور است؟

از فاکتورهای حفظ درآمد افزایشی بروزرسانی متداول در حین فعالیت آرایشگری می باشد به همین جهت هنرجویان عزیز سیمای هانی بعد از اتمام دوره آموزش و شروع فعالیت حرفه ای در صورت نیاز به بروزرسانی آموزشی در تکنیک ها هم می توانند با دنبال کردن پیج اینستاگرام و سایت آموزشی سیمای هانی از جشنواره های 100 درصد تخفیف تکنیک های روز برخوردار شوند.

روغن های مورد نیاز برای آموزش ماساژ چه مواردی هستند؟

روغن آووکادو، روغن نارگیل، روغن آفتابگردان، روغن جوجوبا، روغن های زیتون و هسته زرد آلو و… از جمله روغن هایی هستند که برای انجام ماساژ مورد استفاده قرار می گیرند.

مدت دوره آموزش ماساژ چقدره؟

دوره های آموزشی آموزشگاه ما بصورت فشرده و در 4 جلسه برگزار میشود.

آیا در آموزشگاه ماساژ انجام ماساژ تایلندی نیز آموزش داده می شود؟

بله شما در این دوره با روش انجام ماساژ تایلندی آشنا خواهید شد.

آیا دوره آموزش ماساژ شامل گذراندن پیش نیاز می باشد؟

خیر برای دریافت مدرک دوره آموزش ماساژ نیاز به گذراندن دوره های پیش نیاز ندارید.

چرا شهریه آموزشگاه فنی و حرفه ای سیمای هانی پایین است؟

دلیل اول: تعرفه آموزشی بصورت سالانه توسط سازمان فنی و حرفه ای کشور تنظیم و تصویب می شود و آموزشگاه های رسمی سازمان فنی و حرفه ای اجازه قیمت شکنی یا هزینه گزاف از هنرجویان را ندارد. بنابراین همانند عدم صدور مدارک فیک آکادمیک، تعرفه های زیاد آموزشی از موارد منع سازمان فنی و حرفه ای محسوب می شود.

از طریق جستجو در گوگل می توانید تعرفه مصوب آموزش آرایشگری هر سال سازمان فنی و حرفه ای را مشاهده نمایید.

“پس لطفا در عصر فناوری و تکنولوژی نسبت به آموزشگاه های غیر معتبر و آموزش های غیراستاندارد با وعده ارائه مدارک فیک فاقد ارزش هوشیار باشید”

دلیل دوم: آموزشگاه های سیمای هانی پیشگام کارآفرینی با سیاست حفظ کیفیت آموزش در شعب مختلف بعنوان پرهنرجوترین آموزشگاه رسمی کشور محسوب می شود.

در پایان دوره چه مدرکی اعطاء می شود؟

تنها مدرک ارائه شده در پایان دوره آموزشی دوره های آرایشگری سیمای هانی مدرک بین المللی سازمان فنی و حرفه ای کشور است و سیمای هانی بدلیل قانونمندی و احترام به حقوق هنرجویان عزیز از ارائه مدارک فیک و فاقد اعتبار با نام های آکادمیک، اروپایی، آسیایی و … معذور است.

بعد از ورود به بازار کار چطور تبلیغات پربازده و مفید داشته باشیم؟

آموزشگاه های سیمای هانی با هدف حمایت از کسب و کار هنرجویان عزیز خود ، علاوه بر مشاوره راه اندازی رایگان تبلیغات این عزیزان را بصورت رایگان در  را در سایت و اپلیکیشن های زیبایی بزرگ و معتبر خود درج می نماید.

آیا در دوره های آموزشی کتاب و جزوه معتبر ارائه می گردد؟

مدیریت آموزشگاه های سیمای هانی مولف کلیه کتاب های آرایشگری سازمان فنی و حرفه ای می باشد بنابراین جامع ترین و بروزترین کتاب و مطالب جهت نکته برداری در همه گرایش ها بصورت تخصصی و تکنیکی ارائه می گردد این مزیت بزرگ در کنار کیفیت آموزش عالی رمز قبولی کلیه هنرجویان عزیز سیمای هانی با بالاترین نمرات قبولی می باشد.

وسایل مورد نیاز برای شرکت در دوره ماساژ چیست؟

برای شرکت در دوره آموزش ماساژ درمانی، به تخت مخصوص، روغن های ماساژ و حوله نیاز دارید.

فواید ماساژ سوئدی چیست؟

از جمله مزایای ماساژ سوئدی، افزایش دامنه حرکتی، کاهش درد و اسپاسم، تقویت سیستم عصبی و افزایش جریان گردش خون است.

چه زمان‌هایی لازم است تا ماساژ بدن انجام شود؟

ماساژ بدن می‌تواند در مواردی از جمله بدفرمی ستون فقرات، استرس و تنش بدن، خشکی پوست، بی‌حسی پا به هنگام حرکت و خستگی و کسالت برای بدن مفید است.

قبل از ماساژ بدن باید چه نکاتی رعایت شود؟

قبل از ماساژ لازم است به چند این نکته توجه شود: 1. زیورآلات به تن نداشته باشید. 2. استحمام کنید. 3. در صورت حساسیت به برخی مواد ماسور خود را مطلع کنید. 4. دو ساعت قبل از شرکت در جلسه ماساژدرمانی غذا نخورید.

فواید ماساژ صورت چیست؟

ماساژ عضلات صورت را تقویت و سموم بدن را آزاد کرده و باعث افزایش گردش جریان خون در صورت می‌شود. افزایش جریان خون علاوه بر سلامت عضلات صورت به روشن‌شدن و رفع چین و چروک‌ها نیز کمک می‌کند.

آیا ماساژ استرس را کاهش می‌دهد؟

بله تحقیقات نشان می‌دهد که ماساژ اضطراب را کاهش داده و به خواب راحت نیز کمک می‌کند.

چند بار در طول هفته باید ماساژ انجام شود؟

انجام دو تا سه بار ماساژ در طول هفته می‌تواند در سلامت بدن تأثیرگذار باشد.

چه زمانی برای ماساژ بدن بهتر است؟

انجام ماساژ در صبح و عصر می‌تواند تأثیر بیشتری در بدن داشته باشد.

بهترین تکنیک ماساژ بدن کدام است؟

چهار تکنیک مالش دادن بدن، ضربه‌زدن، نوازش آرام دست و لرزش از جمله بهترین تکنیک‌ها برای ماساژ بدن است.

 تفاوت بین ماساژ و ماساژ ورزشی چیست؟

ماساژ ورزشی معمولاً بر روی یک ناحیه خاص از بدن برای درمان یک نگرانی خاص متمرکز می‌شود، معمولاً آسیب‌های ورزشی، درحالی‌که ماساژ بافت عمیق اغلب در کل بدن یا در مناطق بزرگ بدن برای تسکین درد و تنش عضلانی انجام می‌شود.

بهترین نقطه برای ماساژ چیست؟

باسن، روده، دیافراگم، مچ دست، انگشت شست و گوش‌ها بهترین نقاط برای ماساژ هستند.

برای کاهش اضطراب باید چه نقاطی را ماساژ دهیم؟

ماساژ زمانی که روی گردن و شانه‌ها، پشت پا و پشت دست انجام شود به کاهش استرس کمک می‌کند.

چه نوع ماساژی برای سلامت روان مفید است؟

بهترین انواع ماساژ برای آرامش و  سلامت روان ماساژ سوئدی است که تنش را کاهش داده و گردش خون را بهبود می‌بخشد.

بعد از ماساژ نباید چه کارهایی انجام شود؟

پس از ماساژدرمانی باید از انجام کارهایی چون فعالیت‌های سنگین بدنی، خوردن وعده غذایی سنگین و نوشیدن الکل و قهوه اجتناب شود.

ماساژ چند دقیقه باید طول بکشد؟

معمولاً ماساژدرمانی باید حداقل 50 دقیقه تا یک ساعت باشد تا یک درمان کلی کامل بدن مؤثر باشد. برخی از مراکز جلسات چهل و پنج و پنجاه‌دقیقه‌ای را در برنامه خود دارند.

چه زمانی نباید ماساژ داد؟

در صورت بیماری‌ها و شرایطی چون تب، بیماری‌های واگیر، لخته‌شدن خون، بیماری‌های کلیوی، بیماری‌های کبدی، سرطان، التهاب در بدن، بارداری، فشار خون بالا یا بسیار پایین نباید ماساژدرمانی انجام شود.

کدام روغن‌ها برای ماساژ سر بهتر است؟

استفاده از روغن‌های نارگیل، بادام، خردل، کنجد و زیتون برای ماساژ سر مناسب است.

بعد از ماساژ چه بخورم؟

خوردن غذاهایی سرشار از مواد مغذی و مواد معدنی پس از ماساژ بدن مناسب است. خوردن میوه‌ها و سبزی‌های تازه، سبزی‌های بخارپز، مخلوط سبزی‌های سرخ شده با مقداری برنج،  سیب‌زمینی پخته و مرغ کباب شده بعد از ماساژ پیشنهاد می‌شود.

 چه روغنی برای ماساژ سینه مفید است؟

استفاده از روغن‌های بادام، گل میخک، نارگیل، شترمرغ، شنبلیله، بذر کتان و جوجوبا برای ماساژ سینه مفید است.

آیا می‌توان در حین ماساژ با مشتریان صحبت کرد؟

صحبت کردن با مشتریان می‌تواند به احساس راحتی و نزدیکی آنها به شما کمک کند؛ اما دقت کنید که این حرف زدن نباید به پرحرفی تبدیل شود.

یک ماساژور چند ساعت در هفته باید کار کند؟

میانگین کار عملی برای اکثر ماساژ درمانگران 15 ساعت در هفته است البته این میزان به استثنای وظایف اداری، مانند نگهداری سوابق سلامت مشتری، حسابداری، بازاریابی، برنامه‌ریزی، نگهداری لوازم و … است.

آیا برای ماساژدرمانی باید دستان قوی داشته باشم؟

تصور اشتباهی که وجود دارد این است که ماساژورها باید دستان قوی داشته باشند. اما در واقعیت این باور کاملاً غلط بوده و یک ماساژور باید با تکنیک‌های ماساژ بدن و صورت آشنایی داشته باشد.

5 تکنیک اساسی ماساژ چیست؟

5 تکنیک مهم در ماساژ دادن شامل حرکات نوازش دایره‌ای، حرکات پتریساژ – ورز دادن، ضربه‌های اصطکاکی – مالشی و حرکات لرزشی – تکان‌دهنده برای شل‌شدن بدن است.

مهم‌ترین ابزاری که ماساژ درمانگر از آن استفاده می‌کند چیست؟

مهم‌ترین ابزار برای ماساژ میز است. میزهای ماساژ به دو صورت ثابت و قابل حمل هستند که در هر دو حالت راحتی مشتریان و شما به‌عنوان یک ماساژور مهم است.

در کلاس ماساژ بدن و صورت چه نوع ماساژهای آموزش داده می‌شود؟

معمولاً در کلاس‌ها، ماساژهای سوئدی، تایلندی، ورزشی، رفلکسولوژی، بافت‌های عمیق، شیاتسو و تخلیه لنفاوی آموزش داده می‌شود.

ساده‌ترین ماساژ برای یادگیری چیست؟

راحت‌ترین روشی که آماتورها انجام می‌دهند، ورز دادن شامل استفاده از انگشت شست یا کف دست برای اعمال فشار بر روی قسمت‌های مختلف بدن است.

ماساژدرمانی چه خطراتی دارد؟

خطرات ماساژ عمدتاً به‌خاطر فشار زیاد به برخی نواحی بدن است. درصورتی‌که مشتری دچار مشکلاتی از جمله پوکی استخوان، سوختگی و عفونت‌ها باشد، ماساژ می‌تواند عوارض بیشتری برای آنها داشته باشد.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشاهده مطلببستن مطلب

5 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + 1 =