_

دوره آموزش منشی پزشک سیمای هانی

دوره منشی پزشک یا منشی گری پزشک یکی از دوره های کارآمد و تخصصی در زمینه سلامت است. شکرت کنندگاه با دریافت مدرک منشی پزشکی اقدام به کار در مطب های پزشکی را مینمایند. دوره منشی گری پزشکی یکی از دوره های آموزش آرایشگری سیمای هانی است که با 80% تخفیف به شما مقاضیان ارائه میشود.

مشخصات دوره مراقبت و زیبایی

 • مدت دوره : غیرحضوری
 • قیمت دوره مدرک منشی پزشکی: 1.500.000 هزار تومان
 • روز و ساعت کلاس: قابل انتخاب توسط هنرجو
 • مدل حین آموزش در اختیار هنرجویان است
 • محل برگزاری: 4 شعبه لوکس بلوار فردوس – صادقیه – رسالت – نازی آباد
دوره آموزش منشی پزشک
برای مشاهده سرفصل های آموزشی کلیک کنید

سرفصل های ارائه شده در دوره منشی گری پزشکی:

منشی گری یکی از شغل های حساس و دقیق می باشد و نیاز است کسی که در این سمت قرار می گیرد از فن بیان و قدرت مدیریت بالایی برخوردار باشد. در نتیجه از مهم ترین دروس این دوره، فراگیری شیوه ها و روش های ارتباطی با مراجعه کننده می باشد. سرفصل های آموزشی تعیین شده برای دوره توسط اساتید برجسته کشوری شامل مباحث زیر می باشد:

 • آشنایی با اصول ایمنی و بهداشتی
 • آشنایی با کمک های اولیه
 • آشنایی با انواع رژیم و ارتباط آن با سلامت تغذیه ای
 • آموزش مهارت های برقراری ارتباط صحیح و حرفه ای با مراجعه کننده
 • آموزش برقراری ارتباط تلفنی اصولی
 • آشنایی با انواع مراکز و ادارات بهداشتی و درمانی
 • آشنایی با انواع اصطلاحات درمانی و مدارک پزشکی
 • آشنایی با روش های تشخیص بیماری از جمله آزمایش و تصویر برداری
 • آموزش انواع بیماری های عفونی و کنترل گسترش آنها در بدن
 • آموزش چگونگی تهیه پرونده برای مراجعه کنندگان
 • آموزش نحوه بایگانی پرونده ها
 • آموزش مراحل ترخیص بیمار
 • آموزش بررسی کردن وضعیت اولیه سلامت جسمانی مراجعه کننده
 • آشنایی با انواع آزمایشات معمول برای بررسی وضعیت سلامتی عمومی
 • آشنایی با برنامه های حسابداری مقدماتی
 • آشنایی با انواع بیمه و کاربرد آنها
 • آشنایی با حیطه وظایف منشی گری حرفه ای
bell
0:00
0:00
_

مدرک منشی پزشکی

مدرک منشی پزشکی با هدف آموزش و تربیت افراد متخصص و کاربلد در حوزه منشی گری در مطب های پزشکی طراحی و اجرا می شود. این دوره در حال حاضر در آموزشگاه سیمای هانی در حال برگزاری می باشد. به دلیل شیوع و همه گیری ویروس کرونا، همه کلاس های آموزشی این آموزشگاه با رعایت پروتکل های بهداشتی دایر می باشند. شما با پرداخت مبلغی از شهریه کل دوره به عنوان پیش پرداخت، مجوز حضور در کلاس ها را خواهید یافت.

گرچه اغلب مردم بر این باور هستند که شغل منشی گری علاوه بر مهارت های ارتباطی به هیچ تخصص دیگری نیاز ندارد، اما منشی های پزشکی وظایف سنگین و پیچیده تری نسبت به سایرین بر عهده دارند. حضور در این سمت و مشغول به کار شدن در درمانگاه ها، بیمارستان ها، کلینیک ها و مطلب پزشکان نیاز به کسب مدرک منشی پزشکی دارد.

مدرک منشی پزشک

مراحل دوره منشی گری پزشکی:

افزایش جمعیت در کنار مزایای بیشماری که دارد، معایبی نیز با خود به همراه می آورد. یکی از این معایب، افزایش بیماری ها و سرایت آنها است. به همین دلیل نیاز جوامع به مطلب و درمانگاه های پزشکی بیش از پیش احساس می شود. نظم دهی به نوبت های بیماران، مشاوره و راهنمایی بیماران نیاز به یک منشی دارد. می توان گفت هر چقدر هم مهارت و تخصص پزشک یا آرایشگر بالا باشد، تا زمانی که هماهنگی مراجعه کنندگان و بیماران توسط منشی به درستی صورت نگیرد، همواره مشکلات بزرگی به وجود خواهد آمد. منشی های پزشکی در کنار مهارت های منشی گری باید از یک سری اطلاعات پزشکی و علمی نیز با خبر باشند.

این دوره در دو مرحله تئوری و تمرین و تکرار برگزار می گردد.

دوره تئوری: از اساسی ترین آموزش های تئوری در این دوره، ارائه روش ها و تکنیک های برقراری ارتباط حضوری و تلفنی با مراجعه کنندگان است. همچنین وظیفه اصلی یک منشی پزشکی برنامه ریزی و تنظیم قرارهای ملاقات مراجعه کنندگان محترم است. نحوه خوش آمدگویی به مشتری ها و راهنمایی آنها اولین نکته در جذب مشتری و کسب رضایت آنها می باشد.

نظم و دقت منشی پزشکی باید بسیار بالا بوده و با حساسیت زیادی وقت ها را تنظیم کند، چرا که درصورت اشتباه نه تنها برنامه مراجعه کننده را بر هم می زند بلکه در نظم کل سالن را نیز اختلال ایجاد خواهد شد. تکمیل پرونده پزشکی برای مراجعه کنندگان از جمله آموزش های این دوره می باشد. همچنین چگونگی بایگانی این پرونده و اسناد پزشکی و اداری نیز به هنرجویان آموزش داده می شود.

به دلیل اینکه همه سالن های آرایشی و مطلب ها مجهز به سیستم های کامپیوتری می باشند؛ رسیدگی به حساب ها، چاپ صورت حساب و ثبت پرونده ها در رایانه نیز انجام می شود. در نتیجه منشی پزشکی باید با مبانی رایانه و نرم افزارهای حسابداری آشنایی کاملی داشته باشد. ارسال نامه ها و اسناد پزشکی از طریق پست فیزیکی یا الکترونیکی نیز شامل آموزش ها می باشد. آشنایی با انواع فرم بیمه و نحوه تکمیل کردن آنها نیز از مراحل آموزش تئوری دوره منشی گری پزشکی است.

منشی پزشکی باید پس از اتمام هر روز کاری گزارشات کاری و جداول ثبت اطلاعات را تکمیل کرده و آن ها را برای بررسی و مطالعه بر روی میز پزشک یا مدیر سالن قرار دهد. همه پیام ها و نامه های اداری و پزشکی به دست منشی پزشکی می رسد. در نتیجه منشی باید از مفاهیم و اصطلاحات اصلی و اولیه پزشکی اطلاعات کاملی داشته باشد.

دوره تمرین و تکرار (عملی): برخی از مباحث آموزش منشی پزشکی به صورت تئوری امکان پذیر نیست و باید با تمرین و تکرار های عملی تفهیم شود. در این دوره مواردی مانند:

 • تسریع در پاسخگویی به تماس ها
 • صحبت با لحن آرام و ملایم
 • صحبت کردن با صدای واضح و کلمات شیوا در تماس های تلفنی
 • ذکر کردن نام سالن یا مطلب در ابتدای مکالمات تلفنی
 • استفاده از جملات کوتاه و مفهومی
 • عدم استفاده منشی از سیگار و آدامس
 • در دست داشتن قلم و کاغذ برای یادداشت مطالب احتمالی

میزان مهارت هنرجویان پس از گذراندن دوره آموزش منشی پزشک سیمای هانی:

هنرجویان پس از اتمام دوره و دریافت مدرک رسمی و معتبر منشی پزشکی، می توانند مستقیما وارد بازار کار شوند. آنها با مراجعه به سالن های زیبایی، بیمارستان ها، کلینیک ها و … و پر کردن فرم استخدام قدم محکمی برای اشتغال خود بر می دارند. همچنین می توانند با واسطه گری کاریابی ها، اقدام به یافتن شغل کنند. مدرک منشی پزشکی یکی از مدارک اصلی و مهم برای کسانی می باشد که قصد تاسیس سالن زیبایی و آرایشی دارند.

سطح اطلاعاتی که از طرف اساتید حرفه ای و با تجربه آموزشگاه سیمای هانی به هنرجویان ارائه می گردد، کامل و جامع است. در نتیجه هنرجویان و داوطلبان نیاز به هیچ گونه کلاس تکمیلی برای کسب دانش ندارند.

ابزارهای مورد نیاز برای شرکت در دوره مدرک منشی پزشکی:

جهت شرکت در دوره مدرک منشی پزشکی به گذراندن دوره های پیش نیاز احتیاجی نیست و همه می توانند در این دوره ثبت نام کنند. تنها وسیله مورد نیاز برای حضور در کلاس ها کاغذ و قلمی برای یادداشت مطالب می باشد. گرچه تمامی مطالب مطرح شده در کلاس ها در قالب جزوه به شرکت کنندگان داده می شود.

اعتبار مدرک منشی پزشکی سیمای هانی:

شما می توانید پس از شرکت در دوره آموزشی منشی پزشکی و شرکت در آزمون های مربوطه موفق به کسب مدارک معتبر گردید. آموزشگاه سیمای هانی قابلیت اعطای بیش از 48 نوع مدرک رسمی و بین المللی را دارد. علاوه بر این می توانید از طریق معرفی نامه آموزشگاه در آزمون سازمان فنی و حرفه ای نیز شرکت نمایید. در صورت کسب نمره قبولی در آزمون های کتبی و شفاهی، مدرک فنی و حرفه ای را دریافت خواهید کرد.

سازمان فنی و حرفه ای یکی از معتبرترین مدارک را در ایران و سایر کشورهای خارجی دارا می باشد. با در دست داشتن مدرک منشی پزشکی از سازمان فنی و حرفه ای، رزومه قوی تر و حرفه ای تری در پرونده خود خواهید داشت و راه برای ورود شما به شغل منشی گری بسیار کوتاه تر و آسان تر خواهد کرد.

آموزشگاه آرایشگری زنانه در تهران
_

سوالات متداول

_
هزینه دوره منشی گری پزشکی چقدره؟

هزینه دوره با 80% تخفیف مبلغ 1.500.000 هزار تومان آموزش داده میشه.

در دوره آموزش منشی گری پزشکی چه مهارتی آموزش داده می شود؟

در کلاس منشی گری پزشکی شما با تکنیک های کاری منشی گری اعم از ارتباط با بیمار، مراقبت های بهداشتی، ارتباط تلفنی و… آشنا می شوید.

در آموزشگاه منشی گری پزشکی آشنایی با انواع بیمه درمانی نیز آموزش داده می شوند؟

بله آموزش منشی گری پزشکی شامل آشنایی با بیمه های مختلف نیز می باشد.

وسایل مورد نیاز برای شرکت در دوره آموزش منشی گری پزشکی چیست؟

برای شرکت در این دوره، تنها به کاغذ و قلم برای یادداشت نکات ذکر شده نیاز دارید.

مدت دوره منشی گری پزشکی چقدره؟

دوره های آموزشی آموزشگاه ما بصورت فشرده برگزار میشود.

آیا دریافت مدرک منشی گری پزشکی شامل دوره پیش نیاز می باشد؟

خیر برای گذراندن کلاس آموزش منشی گری پزشکی به گذراندن هیچ پیش نیازی احتیاج ندارید.

آیا در آموزشگاه منشی گری پزشکی امکان برگزاری غیر حضوری دوره وجود دارد؟

بله دوره آموزش منشی گری پزشکی معمولا به صورت غیر حضوری برگزار می شود.

آیا می توان مدرک بین المللی دوره آموزش منشی گری پزشکی را دریافت کرد؟

آموزش منشی گری پزشکی شامل گواهی های معتبر بین المللی مانند QAL می باشد. شما می توانید با پرداخت هزینه مربوطه این مدارک را دریافت کنید.

_

گالری تصاویر کلاس منشی گری پزشکی

_

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.


6 − 3 =