چطور مدرک فنی و حرفه‌ای آموزش دوره آرایش و پیرایش بگیریم

مدرک دوره آرایش و پیرایش؛ تضمینی برای ورود به بازار کار

اگر به دنبال درآمدی پایدار هستید، آرایشگری همان هدفی است که باید دنبال کنید. تنوع بالای تکنیک‌های آرایشی و تقاضای بسیار برای انجام خدمات آرایشی، آرایشگری را به فعالیتی پرسود تبدیل کرده است. بااین‌حال برای ورود به بازار کار پررونق آرایشگری باید دوره‌های آموزشی را پشت سر بگذارید. علاوه بر کسب مهارت در این دوره‌ها، اخذ مدرک آموزش آرایش و پیرایش به تسلط شما رسمیت می‌بخشد و به شما کمک می‌کند تا در سریع‌ترین زمان در سالن‌های زیبایی مشغول به کار شوید. توجه داشته باشید که بهترین مسیر یادگیری دوره آرایش و پیرایش آموزشگاه‌ها هستند. سالن‌های زیبایی به دلیل عدم داشتن مجوز آموزش و نبود نظارت کافی، هزینه‌های بسیار بالاتری را از شما دریافت می‌کنند.

مدرک فنی و حرفه‌ای آموزش دوره آرایش و پیرایش

گرفتن مدرک دوره‌ آرایش و پیرایش چقدر طول می‌کشد؟

بسیاری از خانم‌های علاقه‌مند به یادگیری مهارت‌های آرایشگری، به دلیل طولانی بودن فرایند آموزش در دوره‌های نیمه‌خصوصی و گروهی، قید آموزش را می‌زنند. خبر خوب برای این دسته از افراد این است که آن‌ها می‌توانند در سریع‌ترین زمان و بدون صرف وقت و هزینه اضافه در بهترین دوره‌های آرایش و پیرایش ثبت نام کنند.

آموزشگاه‌های معتبر آرایشگری انواعی از دوره‌های خصوصی و نیمه‌خصوصی را تشکیل می‌دهند که شما می‌توانید متناسب با نیازتان در یکی از آن‌ها شرکت کنید. کیفیت دوره‌ها در هر دو نوع روش برگزاری یکسان است؛ اما دوره‌های خصوصی و فشرده مدت‌زمانی کمتری دارند. معمولا برترین دوره‌های فشرده آرایش و پیرایش دوره‌های خود را در کمتر از 10 جلسه و در جلساتی سه ساعته برگزار می‌کنند. انتخاب روز و تعداد جلسات در هفته نیز کاملا بر عهده هنرجویان است.

برخی از مهم‌ترین معیارها برای تعیین مدت‌زمان اخذ مدرک دوره آرایش و پیرایش عبارت‌اند از:

  • مدت‌زمان آموزشی
  • تسلط قبلی هنرجو به مهارت‌های آرایشگری
  • تجربه استاد در انتقال مطلب
  • تکرار و تمرین هنرجویان
  • خصوصی یا نیمه‌خصوصی بودن کلاس‌ها

مدرک فنی و حرفه‌ای آموزش دوره آرایش و پیرایش

مدرک دوره‌‌ آرایش و پیرایش از کجا صادر می‌شود؟

آموزشگاه‌های معتبر آرایشگری زیر نظر سازمان‌ فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. این مراکز آموزشی موظف هستند تا سرفصل‌های خود را بر اساس معیارهای این سازمان تدوین کرده و بر اساس کیفیت آموزشی مد نظر آن، دوره‌های خود را برگزار کنند. بر همین اساس مدرک دوره آرایش و پیرایش با تاییدیه سازمان فنی و حرفه‌ای به هنرجویان اعطا می‌شوند. تنوع دوره‌های آموزشی فنی و حرفه‌ای بسیار بالا است. شما می‌توانید برای ثبت نام در دوره مد نظرتان به صفحه دوره‌های فنی و حرفه‌ای آرایشگری مراجعه کنید.

البته اعطای مدرک آرایشگری صرفا در آموزشگاه‌ها امکان‌پذیر است و سالن‌های زیبایی هیچ مدرکی را به هنرجویان نمی‌دهند. حضور در آرایشگاه‌ها به‌عنوان هنرجو بیشتر جنبه کارآموزی دارد و به دلیل نامشخص بودن سطح سواد و تجربه آرایشگر، ممکن است مهم‌ترین پایه‌های آموزشی شما را از بین ببرد.

مدرک فنی و حرفه‌ای آموزش دوره آرایش و پیرایش

اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای دوره‌ آرایش و ‌پیرایش چقدر است؟

هیچ مدرکی در کشور اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای را ندارد. فنی و حرفه‌ای عضو رسمی سازمان بین‌المللی کار است. به همین دلیل باتکیه‌بر اعتبار بالای مدرک این سازمان می‌توان علاوه بر کار در سالن‌های زیبایی داخلی، شانس خود را برای حضور در بیش از 140 کشور خارجی افزایش داد. معمولا برای اخذ ویزای کاری و درخواست جاب آفر اخذ مدرک فنی و حرفه‌ای در کنار تجربه بالا و رزومه کاری موفق، باید مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای را نیز دریافت کرده باشید.

بازار کار بعد از آموزش دوره آرایش و پیرایش چطور است؟

آرایشگری یکی از پررونق‌ترین مهارت‌های فعال در سراسر کشور است. در هر شهری و محله‌ای تعداد زیادی سالن‌های آرایشی وجود دارند که هنرجویان پس از اخذ مدرک دوره آرایش و پیرایش می‌توانند در آن‌ها مشغول به کار شوند.

با توجه به تقاضای بالا برای خدمات آرایشی، کسب تسلط به تکنیک‌های آرایشی و دریافت مدرک معتبر، نیاز مالی شما را برطرف می‌کند. شما می‌توانید برای شروع مهارت‌آموزی خود در بهترین آموزشگاه آرایشگری تهران ثبت نام کنید.

مدرک فنی و حرفه‌ای آموزش دوره آرایش و پیرایش

با مدرک‌ دوره‌ آرایش و پیرایش موفقیت در چند قدمی شما است

اصلی‌ترین هدف از شرکت در دوره‌های آموزش آرایشگری باید کسب تسلط در تکنیک‌ها و اخذ مدرک معتبر باشد. دریافت مدرک به شما این امکان را می‌دهد تا به کارفرمایان خود در سالن‌های زیبایی تضمین دهید که کیفیت کار مطلوبی دارید. اعتبار بالای مدارک فنی و حرفه‌ای نیز باعث بهبود وضعیت شما در بازار کار و موفقیتتان در آرایشگری می‌شود.

سوالات متداول

آیا برای دریافت مدرک دوره‌ آرایش و پیرایش باید پیش‌نیاز خاصی را پشت سر گذاشت؟

خیر. این دوره‌ها به‌صورت کاملا مستقل برگزار می‌شوند.

برای شرکت در دوره‌های آرایش و پیرایش‌ چه سطحی از تحصیلات نیاز است؟

هیچ محدودیتی در این زمینه وجود ندارد و همه افراد می‌توانند در دوره‌ها شرکت کنند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 − 1 =