لایت اسلایسی چیست

جذابیت چهره با لایت مو اسلایسی

رنگ کردن مو از بهترین شیوه‌های تغییر دادن ظاهر و ایجاد تنوع است. اما برخی از بانوان دوست دارند رنگ موهای خاص‌تر و شیک‌تر داشته باشند؛ به همین دلیل به سراغ تکنیک‌های متفاوت‌تر می‌روند. لایت مو مانند لایت مو اسلایسی از بهترین شیوه‌های ایجاد تغییرات جذاب در چهره است. در این مطلب به ایپ پرسش که لایت مو اسلایسی چیست پاسخ می‌دهیم.

قبل از هر چیزی اگر نیاز به ثبت نام و اطلاعات کامل درباره دوره رنگ مو دارید بهتر است وارد صفحه ” آموزش رنگ مو  سیمای هانی ” شوید و با قیمت و سرفصل های اموزشی دوره آشنا شوید.

لایت مو چیست؟

رنگ کردن بخش‌هایی از مو را که باعث می‌شوند موهای شما شکلی متفاوت و در عین حال طبیعی‌ بگیرند لایت مو می‌نامیم. این کار با استفاده از انواع رنگ‌ها مانند مسی، کرم طلایی، ماهاگونی، کاراملی و یا حتی رنگ‌های سرد مانند زیتونی،‌ دودی و یخی، بنا به سلیقه فرد انجام می‌شود. تفاوت این مدل با مش کردن در کنتراست و اختلاف رنگی با رنگ موهای زمینه است. در مدل مش کردن شاهد تغییرات واضح‌تری هستیم.

لایت اسلایسی چیست

لایت اسلایسی؛ یکی از تکنیک‌های انجام لایت مو

انواع مختلفی از لایت مو وجود دارند که می‌توانید بین آن‌ها بهترین مدل را برای خودتان را انتخاب کنید. هر یک از این تکنیک‌ها می‌توانند نتایج متنوعی را در ظاهر شما ایجاد کنند. برخی از تکنیک‌های محبوب پیاده سازی لایت عبارتند از:

 • مدل هایلایت (High Light)
 • مدل لولایت (Low Light)
 • مدل سان لایت (Sun Light)
 • مدل موون لایت (Moon Light)
 • مدل مووی لایت (Movie Light)
 • مدل هفلایت (Half Light)
 • مدل لایت گربه‌ای (Cat Light)
 • مدل لایت پلنگی (Tiger Light)
 • مدل لایت پوش یا ویولایت (Wave Light)
 • مدل دارک لایت (Dark Light)
 • مدل لایت شطرنجی (Chess Light)
 • مدل وی لایت (Violet Light)
 • مدل لایت اسلایسی

همینطور تکنیک‌ها و روش‌های متفاوتی برای پیاده‌سازی این مدل‌ها وجود دارند که هرکدام نتایج متفاوتی در ظاهر شما ایجاد می‌کنند. در این روش‌ها از ابزارهای متفاوت مانند کلاه هایلایت، فویل، شابلون و … استفاده می‌شود. در ادامه به معرفی یکی از مهم‌ترین تکنیک‌های لایت مو می‌پردازیم و برای شما شرح می‌دهیم که لایت اسلایسی چیست و چطور استفاده می‌شود.

لایت اسلایسی چیست

لایت اسلایسی چیست؟

یکی از پرطرفدارترین تکنیک‌های پیاده‌سازی لایت مو تکنیک لایت اسلایسی است. این لایت با جداسازی بیبی لایت به‌صورت لایه شروع می‌شود و از ریشه رنگ‌های مدنظر را قرار می‌دهیم. این تکنیک به دلیل شباهت زیاد با بالیاژ، بالیاژ اسلایسی نیز نامیده می‌شود. چراکه نوک موها در این روش بسیار روشن‌تر از ریشه‌ها می‌شوند.

این روش با ظاهری طبیعی برای انواع رنگ‌های مو قابل‌استفاده است و ظاهر زیبایی به موهای شما می‌بخشد. از بزرگترین مزایا و دلایل محبوبیت این روش تنوع بسیار بالا در انتخاب رنگ است که باعث می‌شود با همه سلیقه‌ها سازگار باشد.

پیاده‌سازی لایت اسلایسی

در تکنیک لایت اسلایسی ابتدا تقسیم‌بندی موها از بالای سر به سمت پشت سر و از کنار گوش‌ها تا رستنگاه مو اجرا می‌شود. این تقسیم‌بندی را می‌توان به شکل بیبی لایت یا خطی انجام داد. سپس رنگ‌های مورد نظر را با برس یا ابزار مخصوص از ریشه روی موها اعمال می‌کنیم.

مقایسه لایت اسلایسی با تکنیک اسماج

تکنیک اسماج به دقت و ظرافت عمل بیشتری برای اجرا نیاز دارد. این تکنیک نیاز به تخصص بیشتر دارد و طبیعی‌تر جلوه می‌کند. همینطور بر خلاف لایت اسلایسی که در نود درصد مواقع به جز ترمیم از ریشه انجام می‌شود، از ریشه رنگ قرار داده نمی‌شود.

تفاوت بالیاژ اسلایسی با مدل‌های دیگر

به‌طور کل لایت به انواع موهایی گفته می‌شود که از رنگ‌های پایه روشن‌تر هستند.تفاوت انواع این مدل در جزئیات آن‌ها پدیدار می‌شود. یکی از اساسی‌ترین تفاوت‌های آن با دیگر انواع تطبیق پذیری و سازگاری آن با انواع رنگ‌های مو است. این درحالی است که بسیاری از مدل‌های لایت مو تنها برای موهای بلوند مناسب هستند.

بسیاری از مدل‌های لایت مانند هایلایت از فویل کردن موها برای روشن‌سازی آن‌ها استافده می‌کنند، درصورتی‌که لایت اسلایسی مانند بالیاژاست که بدون جداسازی موها با فویت، سایه‌ها در امتداد تارهای مو ایجاد می‌شوند. برای انجام این تکنیک رنگ را از ریشه شروع کرده و به ساقه‌های میانی و انتهای مو می‌رسانند.

لایت اسلایسی چیست

مزایای لایت اسلایسی چیست؟

تکنیک لایت اسلایسی به عنوان متدی سازگار با انواع موها و رنگ‌ها و همینطور سادگی در پیاده‌سازی،همراه مد روز بودن را برای بانوان شیک‌پوش بسیار ساده‌تر کرده. بسیاری از استایلیست‌ها و آرایشگران  این سبک را که در انواع مهمانی‌ها ، ست کردن استایل‌های متنوع و برای همه سنین مناسب است رقیبی جدی برای بالیاژ درنظر می‌گیرند.

علت محبوبیت تکنیک لایت اسلایسی در سازگاری این تکنیک بی‌نظیر با انواع رنگ مو و بافت مو نهفته است. این تکنیک به سادگی ذوی تمام طیف‌های روشن و تیره و همینطور انواع بافت‌های مو استفاده می‌شود. البته این‌ها تنها مزیت این تکنیک به شمار نمی‌روند.

از مهم‌ترین مزیت‌ها و علل محبوبیت لایت موی اسلایسی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بخشیدن ظاهری نرم و طبیعی به موها
 • سادگی و سریع بودن اجرای آن (به دلیل لایه‌ای بودن لایت)
 • توانایی انتخاب بخش‌هایی که می‌خواهیم روشن‌تر باشند و تمرکز روی آن‌ها باشد
 • قابل استفاده بودن برای افراد با رنگ موی روشن و تیره
 • پنهان کردن موهای سفید و خاکستری
 • قابل استفاده روی انواع بافت مو
 • روشن‌تر نشان دادن صورت

لایت اسلایسی چیست

لایت اسلایسی؛ سازگار با انواع رنگ‌ها و بافت‌های مو

لایت اسلایسی یکی از بهترین تکنیک‌های زیبایی مو و سایه‌زنی و تاکید روی بخش‌های مختلف مو است. اجرای این تکنیک بهتر است توسط افراد ماهر و متخصص انجام شود. افراد متخصص با شناخت بهترین ترکیب‌های رنگی و بهترین نقاط برای ایجاد تاکید می‌توانند برای نتیجه بهتر به شما کمک کنند.

 آموزشگاه آرایشگری سیمای هانی تهران از بهترین آموزشگاه های کشور برای شروع آموزش های تخصصی است.

سوالات متداول

لایت مو چیست؟

رنگ کردن بخش‌هایی از مو که باعث شود موهای شما ظاهری متنوع و جذاب بگیرند لایت مو است.

لایت اسلایسی چیست؟

از پرطرفدارترین تکنیک‌ها برای پیاده‌سازی لایت مو تکنیک اسلایسی است. در این روش که با همه رنگ‌ها و بافت‌های مو سازگار است، موها تقسیم می‌شوند و از ریشه در امتداد تار مو رنگ می‌شوند. در این روش ریشه‌های مو از نوک مو پررنگ‌تر هستند.

لایت مو چه انواعی دارد؟

مدل بیبی لایت، مدل هایلایت، مدل لولایت، سان‌لایت، موون لایت، هاف‌لایت تعدادی از انواع این مدل هستند.

تکنیک لایت مو اسلایسی بیشترین شباهت را با کدام مدل دارد؟

تکنیک لایت اسلایسی شباهت بسیاری به تکنیک فرانسوی بالیاژ دارد.

علت محبوبیت لایت اسلایسی چیست؟

قابلیت استفاده در انواع طیف رنگی، عدم نیاز به مراقبت ویژه، امکان انجام روی انواع مو و روشن‌تر نشان دادن صورت از مهم‌ترین علل محبوبیت این مدل رنگ هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


6 − 4 =