چطور مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی بگیریم؟

مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی

دریافت مدرک دوره خود آرایی؛ ضامن ورود به بازار کار آرایشگری!

ماهانه برای دریافت خدمات آرایش چهره خود چقدر هزینه می‌کنید؟ از آخرین تعرفه‌های سالن‌های زیبایی برای میکاپ، آرایش چشم‌ها، جوان‌سازی پوست و سایر خدمات آرایشی خبر دارید؟ چقدر زمان شما در آرایشگاه‌ها صرف می‌شود؟ پاسخ به تمام این سوالات دلیلی است که در آموزش خود آرایی شرکت کنید. آموزشگاه‌های معتبر با ارائه جدیدترین سرفصل‌ها، تکنیک‌های کاربردی برای خود آرایی را در دستور کار قرار می‌دهند. هنرجویان می‌توانند با شرکت در این دوره‌ها و اخذ مدرک دوره خود آرایی موانع موجود برای ورود به بازار کار پررونق آرایشگری را از سر راه خود بردارند

مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی

گرفتن مدرک دوره‌ آموزش‌ خود آرایی چقدر طول می‌کشد؟

دوره خود آرایی از دوره‌های تخصصی و عملی است که متقاضیان زیادی دارد. متناسب با مبتدی یا پیشرفته بودن این دوره‌ها، ساعات آموزشی متفاوتی برای آن‌ها در نظر گرفته می‌شود. دوره‌های مبتدی معمولا به بیان مبانی و اصول اولیه این تکنیک می‌پردازند و زمان بیشتری را برای آموزش نیاز دارند.

از سوی دیگر برخی مراکز معتبر برای ارائه خدمات متنوع به تعداد هنرجویان بیشتر، برگزاری دوره‌های آنلاین و عملی را به‌صورت همزمان پشتیبانی می‌کنند. دور‌ه‌های آنلاین به دلیل فشرده بودن سرفصل‌ها، زمان کمتری از هنرجویان برای یادگیری تکنیک‌های خود آرایی می‌گیرند.

همچنین تخصصی بودن یا فشرده بودن کلاس‌ها نیز می‌تواند بر تعیین مدت‌زمان اخذ مدرک خود آرایی تاثیرگذار باشد. دوره‌های فشرده تعداد جلسات کمتری دارند؛ اما با بالاترین کیفیت آموزشی برگزار می‌شوند. معمولا آموزشگاه‌‌ها برای دوره‌های حرفه‌ای خود آرایی بین 5 تا 12 جلسه را تعیین کرده‌اند. البته مدرک هنرجویان پس از موفقیت در آزمون‌های پایان ترم و بعد از 3 تا چهار ماه توسط سازمان فنی و حرفه‌ای به آن‌ها اعطا می‌شود.

مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی

مدرک دوره‌ خود‌ آرایی از کجا صادر می‌شود؟

آموزشگاه‌های معتبر زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. به همین دلیل مدرک اعطایی آکادمی‌ها با مهر سازمان فنی و حرفه‌ای است. این موضوع به معنای تایید کیفیت آموزش‌ها و صلاحیت شما برای ورود به بازار کار حرفه‌ای آرایشگری می‌باشد.

توجه داشته باشید فقط آموزشگاه‌ها مجوز آموزش و اعطای مدرک معتبر را دارند. فریب بازی‌های تبلیغاتی سالن‌های زیبایی را نخورید. این مراکز فاقد مجوزهای لازم برای ارائه آموزش‌ها هستند. بنابراین حتی اگر سالن زیبایی، باکیفیت‌ترین خدمات را در حوزه گریم و میکاپ، آرایش خط چشم، استفاده از تکنیک‌های خود آرایی و آرایش ابروی طبیعی، نصب پلک مصنوعی و … ارائه دهند، اجازه آموزش این تکنیک‌ها را ندارند.

مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی

اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی چقدر است؟

بالاترین اعتبار در بین مدارک اعطایی آموزشگاه‌ها به مدرک رسمی سازمان فنی و حرفه‌ای اختصاص دارد. معمولا بیشتر از 90% مراکز آموزشی زیر نظر این سازمان فعالیت می‌کنند و پس از موفقیت هنرجویان به آن‌ها مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای داده می‌شود.

باتکیه‌بر اعتبار بالای مدرک فنی و حرفه‌ای هنرجویان می‌توانند به راحتی وارد بازار کار حرفه‌ای آرایشگری شوند و شانس خود را برای کسب درآمد بالا افزایش دهند. شما می‌توانید برای شروع فرایند دریافت مدرک دوره خود آرایی، با مراجعه به صفحه دوره های فنی و حرفه‌ای آرایشگری در بهترین آکادمی ثبت نام کنید.

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای دریافت مدرک معتبر فنی و حرفه‌ای خود آرایی عبارت‌اند از:

  • آسان‌تر شدن شرایط ورود به بازار کار در سالن‌های زیبایی و عروس سراها
  • امکان دریافت ویزای کاری و ارائه درخواست برای کار در سالن‌های زیبایی خارجی
  • دریافت تسهیلات مالی؛ مانند وام خوداشتغالی از بانک‌ها و موسسات مالی
  • سهولت در دریافت کارت مربیگری و شروع آموزش‌های خود آرایی

مدرک فنی و حرفه‌ای خود آرایی

بازار کار بعد از آموزش خود آرایی چطور است؟

تمام شاخه‌های هفت‌گانه آرایشگری بازار کار فوق‌العاده‌ای دارند. خود آرایی نیز به‌عنوان یکی از رشته‌های پرتقاضا، همواره مورد توجه بسیاری از سالن‌های زیبایی بوده است. صرف نظر از کاهش هزینه آرایش‌ها، دریافت مدرک دوره خود آرایی شرایط فعالیت شما در سالن‌های زیبایی و عروس سراها را به وجود می‌آورد.

همچنین می‌توانید تکنیک‌های خود آرایی را برای بانوانی که قصد حضور در مهمانی‌ها و مجالس را دارند، در خانه انجام دهید و درآمدی پایدار را برای خود ایجاد کنید. شما می‌توانید برای شروع تخصصی دوره خود آرایی، بهترین آموزشگاه آرایشگری تهران را انتخاب کنید.

پیمودن آسان‌ترین مسیر دریافت مدرک خود آرایی با آکادمی سیمای هانی

سیمای هانی بهترین آموزشگاه آرایشگری در تهران است که با خدماتی مقرون‌به‌صرفه موانع موجود برای دریافت مدرک خود آرایی را از پیش روی شما بر می‌دارد. شما کافی است برای شرکت در دوره‌های تخصصی، حرفه‌ای و کم‌هزینه خود آرایی در آموزشگاه ما ثبت نام کنید.

سوالات متداول

پس از آزمون پایان ترم چه مدت زمان لازم است تا مدرک خود آرایی صادر شود؟

معمولا حداکثر 3 تا 4 ماه بعد از موفقیت در آزمون، مدرک صادر می‌شود.

آیا مدرک دوره خود آرایی تاریخ انقضا دارد؟

خیر. با یک بار دریافت این مدرک تا همیشه می‌توانید از آن استفاده کنید و نیازی به تمدید مجدد ندارد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 + 4 =