فرق بین فیبروز و بولد بروز

انتخاب بهترین مدل اصلاح ابرو با اطلاع از فرق بین فیبروز و بولد بروز

ابروها نقش مهمی در فرم دهی به چهره و بهبود ظاهر و افزایش جذابیت افراد دارند. روش‌های متعددی برای اصلاح و ترمیم ابروها در دسترس بانوان هستند که فیبروز ابرو و بولد بروز از کاربردی‌ترین آن‌ها به‌شمار می‌آیند. شناخت فرق بین فیبروز و بولد بروز به‌عنوان دو راهکار نیمه‌دائمی آرایش ابروها، به خانم‌ها کمک می‌کند تا متناسب با شرایط پوستی و اهداف زیبایی بهترین مدل را برای ترمیم ابروهای خود به کار بگیرند.

قبل از هر چیزی اگر نیاز به ثبت نام و اطلاعات کامل درباره دوره فیبروز ابرو دارید بهتر است وارد صفحه “ آموزش فیبروز ابرو سیمای هانی ” شوید و با قیمت و سرفصل های اموزشی دوره آشنا شوید.

فیبروز یا بولد بروز؛ مهم‌ترین تفاوت چیست؟

برای شناخت تفاوت بین فیبروز و بولد بروز در ابتدا باید با چگونگی عملکرد و کاربردهای این دو روش آشنا شد. فیبروز یا میکروبلیدینگ سنتی روشی دستی و نیمه‌دائمی برای ایجاد طرح ابروهای واقعی است. با این متد، فرم ابروها با توجه به نسبت طلایی و ریخت‌شناسی (Morphology) صورت اندازه‌گیری می‌شود. این تکنیک یکی از زیرشاخه‌های روش میکروبلیدینگ به‌شمار می‌رود که برای اجرای آن به تیغه‌ای کوچک نیاز است. تیغه با آغشته شدن در رنگ‌دانه بر روی ابروها کشیده می‌شود.

در مقابل بولد بروز روشی تزئینی برای آرایش ابروها است که در آن با کمک رنگ مخصوص ابرو، تیرگی و ضخامت ابروها افزایش می‌یابد. قلم مورد استفاده در این روش سر نوک‌تیز و نازکی دارد که با قرارگیری بر روی ابروها، ابروهایی پرتراکم‌تر و بلندتری را به وجود می‌آورد. بر همین اساس مهم‌ترین فرق بین فیبروز و بولد بروز روش مورد استفاده برای شکل‌دهی خطوط و تغییر فرم ابروها است.

فرق بین فیبروز و بولد بروز

بررسی تفاوت‌های بین فیبرو‌ز و بولد‌ بروز از جنبه‌های مختلف

با وجود شباهت‌های ساختاری بین تکنیک فیبروز و بولد بروز؛ اما می‌توان تفاوت‌های این دو روش را از جنبه‌های مختلف مورد بررسی قرار داد. توجه کنید که هیچ یک از این روش‌ها بر دیگری برتری ندارد و صرفا هر کدام آن‌ها می‌توانند متناسب با اهداف و نوع ابرو شما مورد استفاده قرار گیرند. در ادامه به بررسی فرق بین فیبروز و بولد بروز از جنبه‌های مختلف می‌پردازیم.

1. وضعیت ظاهری

از نظر شکل ظاهری، ابروهای ترمیم شده با بولد بروز تطبیق‌پذیری بیشتری را ارائه می‌دهند و آن‌ها را می‌توان متناسب با سلایق و استایل بانوان تیره یا روشن کرد. در مقابل، فیبروز ابرو فرم دقیقی را به وجود می‌آورند که با توجه فرم صورت مشخص می‌شود و در نتیجه ظاهری براق‌تر و متقارن‌تری را ایجاد می‌کند.

2. امکان سفارشی‌سازی

استفاده از تکنیک بولد بروز انعطاف‌پذیری بیشتری را برای تست تکنیک‌ها و محصولات مختلف آرایشی در چهره‌ها و استایل‌های مختلف به وجود می‌آورد. فیبروز نیز با انتخاب رنگ، شکل و تراکم رنگ‌دانه به‌صورت دلخواه،  امکان سفارشی‌سازی مدل و تراکم ابروها را فراهم می‌کند.

فرق بین فیبروز و بولد بروز

3. الزامات اصلاح و نگهداری

برای اطلاع از فرق بین فیبروز و بولد بروز توجه به الزامات نگهداری و اصلاح این دو تکنیک کمک زیادی به بانوان می‌کند. هر کدام از این روش‌ها راهکارهای متفاوتی را برای نگهداری نیاز دارند تا بتوانند طول عمر بیشتری داشته باشند.

بر همین اساس الزامات اصلاح و نگهداری فیبروز و بولد بروز عبارت‌اند از:

  • بولد بروز: به نگهداری روزانه شامل نظافت، فرم دادن و پرکردن ابرو با استفاده از محصولات ابرو مانند ژل، مداد یا پودر نیاز دارد
  • فیبروز: دستورالعمل‌های مراقبتی باید با جدیت دنبال شوند تا بتوان از مزایای ماندگاری آن‌ بهره‌مند شد. برای حفظ نتیجه بهتر اصلاح و ترمیم هر 12 تا 18 ماه یکبار توصیه می‌شود

4. کاربرد برای انواع پوست

عامل دیگری که می‌توان برای شناخت فرق بین فیبروز و بولد بروز در نظر گرفت، کاربرد این متدهای زیبایی ابرو برای انواع پوست‌ها است. به‌طورکلی بولد بروز ماندگاری بیشتری برای ابروهای افرادی دارد که دارای پوست‌های خشک هستند. بااین‌وجود فیبروز ابرو با پوشش کامل از انواع طیف‌های پوستی معمولی تا خشک، ماندگاری تقریبا 18 ماهه را ارائه می‌دهند. برای اجرای هر دو نوع تکنیک فیبروز و بولد بروز بر روی پوست‌های چرب، سطح پوست ابتدا باید آماده شده و کاملا از چربی پاک شود.

فرق بین فیبروز و بولد بروز

5. هزینه اجرای بولد بروز و فیبروز

برای بانوان در کنار توجه به تکنیک‌های اجرایی اصلاح ابرو، فرق بین فیبروز و بولد بروز از نظر تعرفه‌های قیمتی بسیار اهمیت دارد. بولد بروز هزینه اولیه کمتری دارد؛ زیرا بیشتر هزینه‌ها برای خرید محصولات آرایشی صرف می‌شوند. درصورتی‌که قیمت خدمات فیبروز ابرو در زمان اجرای فرایند بیشتر است که همین موضوع نیاز به خرید منظم محصولات آرایشی ابرو و نگهداری صحیح آن‌ها را کاهش می‌دهد.

6. سازگاری با انواع فرم‌های صورت

سوال بسیاری از بانوان در زمان انتخاب مدل مناسب برای اصلاح ابروها این است که فیبروز و بولد بروز برای چه نوعی از فرم صورت کاربرد دارند؟ در پاسخ باید گفت که تکنیک بولد بروز با پشتیبانی از انواع صورت‌های بیضی، کشیده و گرد طرح‌هایی منطبق با فرم صورت افراد را به وجود می‌آورد. از سوی دیگر برای استفاده از مزایای تکنیک فیبروز ابرو، آرایشگران در زمان طراحی مدل‌ ابروها فرم صورت را در نظر می‌گیرند و متناسب با ویژگی‌های صورت افراد، بهترین طرح را انتخاب می‌کنند.

فرق بین فیبروز و بولد بروز

 فیبروز یا بولد بروز را متناسب با ویژگی‌ها و سلیقه خود انتخاب کنید

تصمیم‌گیری برای انتخاب فیبروز یا بولد بروز به سلیقه شخصی، ظاهر ابروها، فرم صورت، میزان بودجه و آسیب‌های قبلی ناحیه ابرو بستگی دارد. بااین‌حال اگر به دنبال ترمیمی ظریف و طبیعی هستید، فیبروز بهترین انتخاب برای شما است. در مقابل بولد بروز ظاهری جذاب‌تر و ابروهایی عمیق‌تر و پررنگ‌تر را برای شما به وجود می‌آورد. توصیه می‌کنیم پیش از انتخاب بهترین مدل مزایا و محدودیت‌های هر تکنیک را به دقت بررسی کنید و پس از مشورت با کارشناسان و آرایشگران مجرب، کاربردی‌ترین متد اصلاح ابروها را مورد استفاده قرار دهید.

برای یادگیری اصولی تکنیک های تاتوی ابرو، آموزشگاه آرایشگری سیمای هانی انتخاب هوشمندانه ای است.

سوالات متداول

آیا برای ماندگاری بیشتر فیبروز و بولد بروز باید از محصولات خاصی استفاده کنیم؟

معمولا نیاز به استفاده از محصولات ویتامینه یا مواد آرایشی در بولد بروز بیشتر است؛ اما توجه به نکات مراقتبی در هر دو نوع تکنیک ماندگاری آن‌ها را افزایش می‌دهد.

مهم‌ترین فرق بین فیبروز و بولد بروز چیست؟

روش اجرای تکنیک‌های اصلاح ابرو در فیبروز و بولد بروز متفاوت است. در بولد بروز ابروها ضخیم‌تر و تیره‌تر به‌نظر می‌رسند.

ماندگاری فیبروز و بولد بروز چه تفاوتی با هم دارند؟

هر دو متد از تکنیک‌های آرایش نیمه‌دائمی هستند که در صورت رعایت نکات قبل و انجام اجرای فرایند می‌توان تا نزدیک به دو سال از مزایای آن‌ها بهره‌مند شد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


2 + 6 =