چطور مدرک فنی و حرفه ای منشی پزشکی بگیریم؟

مدرک فنی و حرفه ای منشی

دریافت مدرک منشی پزشکی از آموزشگاه‌های زیر نظر فنی و حرفه‌ای

در حال حاضر، منشی پزشکی به یکی از محبوب‌ترین مشاغل برای بانوان و مخصوصا بانوان جوان تبدیل شده است. اگر می‌خواهید در این دوره شرکت کنید، لازم است که اطلاعاتی درباره شرایط شرکت در دوره منشی پزشکی و دریافت مدرک آن داشته باشید. در این صفحه، مدرک آموزش منشی گری را از زوایای مختلف از جمله اعتبار آن در ایران و کشورهای دیگر بررسی کرده‌ایم.

گرفتن مدر‌ک منشی‌ پز‌شکی چقدر طول میکشد؟

به طور کلی، منشی‌گری را می‌توان به عنوان یک شغل کاملا حساس و تقریبا پرزحمت معرفی کرد که تنها افرادی که از توانمندی‌ها و مدرک لازم برخوردار باشند، می‌توانند در آن موفق شوند. نکته‌ای که در این میان وجود دارد این است که این نوع مشاغل به گونه‌ای هستند که اگر از قبل برای انجام آن‌ها آموزش ندیده باشید، در حین کار با مشکلات زیادی مواجه خواهید شد.

یک منشی پزشک وظایف مختلفی دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به نوبت‌دهی به بیماران، پاسخگویی به بیماران، برخورد مناسب با بیماران، راهنمایی بیماران، ارتباط با پزشک و اطلاع دادن امور بیماران به او، نگهداری اطلاعات بیماران در فرمت صحیح و صحبت با بیماران و دریافت اطلاعات درباره شرایط بیماری آن‌ها اشاره کرد.

درست است که برای فعالیت به عنوان منشی مطب باید حتما آموزش ببینید، اما باید به این نکته اشاره کنیم که مدت زمان آموزش شما بیشتر از آن چیزی که تصور می‌کنید نخواهد بود. بلکه در مدت دو الی سه جلسه با توجه به فشرده یا نیمه‌فشرده بودن کلاس، امکان یادگیری مفاهیم و دریافت مدرک را خواهید داشت. در آموزشگاه‌های برتر، این دوره معمولا در قالب دو جلسه سه ساعته برگزار می‌شود.

مدرک منشی پز‌شکی از کجا صادر میشود؟

شاید برای شما این سوال ایجاد شود که مدرک منشی پزشکی از سمت کدام سازمان و مجموعه صادر می‌شود؟ در پاسخ به این سوال، باید بگوییم که برخی از کلینیک‌ها و آموزشگاه‌ها که مجوزهای لازم را برای آموزش ندارند، در پایان دوره مدرک معتبر به شما اعطا نخواهند کرد. این مدرک‌ها به صورت داخلی هستند و بیرون از همان مجموعه، دیگر اعتباری نخواهند داشت.

مجموعه‌های معتبر، دوره‌های آموزشی خود را تحت نظر سازمان فنی و حرفه‌ای برگزار می‌کنند. در پایان دوره نیز، مدرکی که دریافت می‌کنید، از سمت سازمان فنی و حرفه‌ای است. در حال حاضر نیز مدرک منشی پزشکی که از سمت این سازمان صادر می‌شود، معتبرترین مدرک ایران است.

مدرک فنی و حرفه ای منشی پزشکی

اعتبار مدرک فنی و حرفه ای منشی‌ پز‌شکی چقدر است؟

شما می‌توانید با شرکت در دوره های فنی و حرفه ای آرایشگری و منشی پزشکی که در آموزشگاه‌های مختلف ارائه می‌شوند، مدرک فنی و حرفه‌ای دریافت کنید. آیا تا به حال این سوال برای شما ایجاد شده است که به عنوان معتبرترین مدرک ایران، اعتبار این مدرک در سطح جهانی چقدر است؟

از نظر اعتبار جهانی، باید بگوییم که سازمان فنی و حرفه‌ای به عنوان یکی از سازمان‌های زیر نظر و همکار با سازمان جهانی کار یا همان ILO شناخته می‌شود. مدرکی که از فنی و حرفه‌ای دریافت می‌کنید، کاملا معتبر و زیر نظر سازمان جهانی کار است. با توجه به اینکه همه کشورهای دنیا عضو سازمان جهانی کار هستند، مدرک شما در همه این کشورها معتبر خواهد بود.

از جمله کشورهای عضو سازمان جهانی کار می‌توان به کشورهای زیر اشاره کرد:

  • بلژیک
  • فرانسه
  • آلمان
  • استونی
  • فنلاند
  • انگلیس
  • کانادا
  • آمریکا
  • ژاپن
  • ترکیه

مدرک فنی و حرفه ای منشی پزشکی

بازار کار بعد از آموزش منشی پزشکی چطور است؟

با توجه به تقاضای بالا برای افراد متخصص در حوزه منشی پزشکی، اگر در این زمینه بتوانید به مهارت لازم دست پیدا کرده و البته مدرک فنی و حرفه‌ای و معتبر این دوره را دریافت کنید، به راحتی وارد بازار کار خواهید شد. البته باید به این نکته توجه داشته باشید که در صورت درخشیدن در حوزه کاری خود، به راحتی و به سرعت به درآمد فوق‌العاده بالا خواهید رسید.

برای دریافت مدرک منشی پزشکی باید در دوره‌های معتبر شرکت کنید

اگر می‌خواهید مدرک ‌منشی ‌پزشکی را دریافت کنید و از طریق دریافت مدرک وارد بازار کار شویم، باید بگوییم که برای یادگیری مفاهیم به بهترین شکل، بهتر است بهترین آموزشگاه آرایشی تهران را انتخاب کنید. در حال حاضر، مجموعه‌های زیادی مانند آموزشگاه سیمای هانی این دوره را ارائه می‌دهند.

سوالات متداول

آیا مدرک فنی و حرفه‌ای دوره منشی پزشکی در اروپا معتبر است؟

بله. این مدرک در همه کشورهای دنیا معتبر خواهد بود.

آیا بدون مدرک منشی پزشکی می‌توانیم مشغول به کار شویم؟

بله. اما فرصت‌های کاری کمتر با درآمد محدودتری برای شما وجود خواهند داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


8 − 5 =