چطور مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن بگیریم؟

مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن

ورود به بازار کار پررونق طراحی و کاشت ناخن با دریافت مدرک معتبر

دوره طراحی ناخن یک دوره مکمل در کنار مهارت کاشت ناخن است که بازار کار فوق‌العاده‌ای دارد. بسیاری از هنرجویان دوره‌های آموزشی با تسلط کامل به اجرای انواع استایل‌ها و دیزاین‌های طراحی ناخن، در سالن‌های زیبایی و عروس سراها به فعالیت می‌پردازند. بااین‌حال برای ورود به بازار کار این رشته و امکان فعالیت در آن، هنرجویان حتما باید دارای مدرک آموزش طراحی ناخن باشند. این مدارک توسط آموزشگاه‌های معتبر به هنرجویان اعطا می‌شوند و باتکیه‌بر اعتبار آن می‌توان شانس خود را برای حضور در بازار کار داخلی و مارکت جهانی آرایشگری افزایش داد.

گرفتن مدرک دوره‌ طراحی‌ ناخن‌ چقدر طول می‌کشد؟

چالش اصلی بسیاری از متقاضیان یادگیری مهارت‌های طراحی ناخن، مدت‌زمان حضور در دوره‌ها است. معمولا افرادی که در این دوره‌ها شرکت می‌کنند از دانشجویان و افراد شاغل هستند که برنامه‌ریزی‌های شخصی خود را دارند. تداخل برنامه‌های آموزشی با مشغله‌های کاری مانع از حضور تعداد کثیری از آن‌ها در این دوره‌ها می‌شود.

آموزشگاه‌های معتبر برای پوشش تداخل برنامه‌ هنرجویان، دوره‌های کاشت ناخن را به دو صورت حضوری و آنلاین برگزار می‌کنند. دوره‌های آنلاین به دلیل آموزش فشرده سرفصل‌ها و حذف آموزش عملی، بازه زمانی کوتاه‌تری دارد. از سوی دیگر دوره‌های حضوری نیز به دو صورت فشرده و تخصصی برگزار می‌شوند که هنرجویان می‌توانند برای کاهش طول دوره آموزشی، در دوره‌های فشرده شرکت کنند.

مهم‌ترین نکته برای کاهش مدت‌زمان اخذ مدرک دوره طراحی ناخن، ثبت نام در آموزشگاه‌های معتبری است که زیر نظر سازمان فنی و حرفه‌ای فعالیت می‌کنند. این مراکز با پیروی از خط‌مشی آموزشی موجود در این سازمان، کیفیت دوره‌ها و تعداد جلسات خود را بر اساس سرفصل‌هایی مدون تدوین می‌کنند که معمولا در بازه‌های مشخصی به اتمام می‌رسند. بر همین اساس دوره‌های تخصصی بین 7 تا 10 جلسه و دوره‌های فشرده بین 4 تا 6 جلسه آموزشی، برای دریافت مدرک دوره طراحی ناخن نیاز دارند. البته صدور مدرک و از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای سه تا چهار ماه زمان می‌برد.

مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن

مدرک دوره‌ طراحی‌ ناخن‌ از کجا صادر می‌شود؟

تمام مدارک اعطا شده در آموزشگاه‌های آرایشگری کشور، از طرف سازمان فنی و حرفه‌ای صادر می‌شوند. این مدارک به‌عنوان سندی معتبر برای دوران مهارت‌آموزی هنرجویان به‌شمار می‌آیند و با استفاده از آن‌ها می‌توان به سادگی وارد بازار کار پررونق آرایشگری شد.

البته توجه داشته باشید که مدرک فنی و حرفه‌ای فقط در آکادمی‌های آرایشگری اعطا می‌شود. برخی سالن‌های زیبایی که در کنار خدمات آرایشی و بهداشتی خود، آموزش‌های ابتدایی را به علاقه‌مندان ارائه می‌دهند، توانایی اعطای مدرک ندارند. چرا که این مراکز فاقد مجوزهای لازم از سوی سازمان فنی و حرفه‌ای هستند. همچنین شهریه دریافتی برای خدمات آموزشی این مجموعه‌ها بسیار بیشتر از آموزشگاه‌ها است؛ درصورتی‌که آموزش‌ها سطح کیفی مطلوبی ندارند.

مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن

اعتبار مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن چقدر است؟

بالاترین مدرک اعطا شده برای آموزش‌های آرایشگری متعلق به مدرک سازمان فنی و حرفه‌ای است. در کنار آسان‌تر شدن شرایط ورود به بازار کار داخلی و فعالیت به‌عنوان ناخن‌کاران حرفه‌ای دریافت مدرک دوره طراحی ناخن، مزایای فوق‌العاده دیگری برای هنرجویان به همراه دارد. شما می‌توانید برای دریافت این مدرک، با مراجعه به صفحه دوره‌های فنی و حرفه‌ای آرایشگری در کلاس مناسب طراحی ناخن شرکت کنید.

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای دریافت مدرک فنی و حرفه‌ای دوره طراحی ناخن عبارت‌اند از:

  • ورود به بازار کار داخلی
  • اخذ ویزای کاری و افزایش شانس ورود به بازار کار جهانی
  • دریافت تسهیلات مالی مانند وام خوداشتغالی
  • کمک به دریافت کارت مربیگری
  • امکان فعالیت در عروس سراها به‌عنوان ناخن‌کاران حرفه‌ای

مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن

بازار کار بعد از آموزش طراحی ناخن چطور است؟

در میان انواع مهارت‌های آرایشگری، تسلط به تکنیک‌های آرایش و زیبایی ناخن‌ها مانند طراحی‌های سه‌بعدی، مانیکور و پدیکور، استایل‌های فول گلس و استند گلس، شیمر، شاتر کروم، شوگر، چشم‌گربه‌ای و لنز و … درآمد بالایی را نصیب ناخن‌کاران می‌کند.

با توجه به تقاضای بالای دختران جوان و تعدد مجالس و مهمانی‌ها، اخذ مدرک دوره طراحی ناخن به شما کمک می‌کند تا با فعالیت در سالن‌های زیبایی سراسر کشور درآمدی پایدار و بسیار بالا داشته باشید. شما می‌توانید برای شروع آموزش‌های خود به‌صورت کاملا تخصصی و استاندارد در بهترین آموزشگاه آرایشگری تهران، سیمای هانی ثبت نام کنید.

مدرک فنی و حرفه‌ای طراحی ناخن

سیمای هانی؛ پشتیبان آموزشی شما برای دریافت مدرک دوره طراحی ناخن

آکادمی آرایشگری سیمای هانی از برترین مجموعه‌های آموزشی تهران است. مجموعه‌ها با ارائه انواع دوره‌های تخصصی آرایشگری مانند طراحی ناخن، طیف متنوعی از هنرجویان را میزبانی می‌کند. هنرجویان این دوره‌ها، پس از پایان دوره‌هایشان به سرعت در بازار کار آرایشگری مشغول به فعالیت شده‌اند. شما می‌توانید برای شروع آموزش‌های حرفه‌ای خود مجموعه ما را انتخاب کنید.

سوالات متداول

آیا دریافت مدرک‌ دوره طراحی ناخن به پیش‌نیاز احتیاج دارد؟

خیر. این دوره‌ها به‌صورت مستقل برگزار می‌شوند.

آیا مدرک دوره طراحی ناخن تاریخ انقضا دارد؟

خیر. با دریافت این مدرک می‌توانید تا همیشه از مزایای آن بهره‌مند شوید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


4 − = 1