آموزش اصولی مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

یکی از راهکارهای درمانی موثر برای جوانسازی پوست، اسید تراپی است. در این روش با حذف سلول‌های مرده پوست، شرایط برای ایجاد سلول‌های جدید فراهم شده و به این ترتیب جای جوش، لک و دیگر عارضه‌های پوستی محو می‌شوند. در واقع اسیدها مثل لایه‌بردار عمل کرده و با برداشتن لایه‌ای پوست شما، نه تنها منجر به ایجاد لایه جدیدی برای پوست می‌شوند، بلکه به جذب مواد مغذی و سایر ویتامین‌ها کمک می‌کنند. یکی از مراحل کلیدی در اسید تراپی، پیش لایه برداری است. در این مطلب به آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی خواهیم پرداخت.

قبل از هر چیزی اگر نیاز به ثبت نام و اطلاعات کامل درباره دوره پاکسازی پوست دارید بهتر است وارد صفحه ” آموزش پاکسازی پوست سیمای هانی ” شوید و با قیمت و سرفصل های اموزشی دوره آشنا شوید.

اطلاعاتی در خصوص مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

پیش از بررسی نکات آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی به معرفی کلی اسید تراپی و بعضی از مزایای آن می‌پردازیم. اسید تراپی یک راهکار مراقبت از پوست است که از اسیدهای شیمیایی با هدف بهبود پوست استفاده می‌کند. این دسته از اسیدها به طور معمول از خانواده‌های متفاوتی مثل آلفا هیدروکسی اسیدها یا AHA و بتا هیدروکسی اسیدها یا BHA، اسید سالیسیلیک، اسید چلیکولیک و سایر موارد تشکیل شده‌اند.

از جمله مزایای اسید تراپی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تسریع در تجدید زیستی سلول‌های پوستی
 • کاهش لایه‌های مرده پوستی
 • بهبود جوانه‌های سلولی جدید
 • کمک به تسکین آکنه‌ها و لکه‌های پوستی
 • افزایش جذب مواد مرطوب‌کننده و مغذی تر

مرحله پیش لایه برداری یا Pre-Peel

در برخی از پروتکل‌های اسیدتراپی، پیش از استفاده از محلول پیلینگ اصلی، از یک محلول پیلینگ پیش لایه بردار یا Pre-peel استفاده می‌شود. پیش لایه بردارها معمولا دارای اسیدهای پلی هیدروکسی هستند. گاهی اوقات نیز از لایه بردارهای آنزیمی برای این مرحله استفاده می‌کنند.

آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

در اسید تراپی صورت معمولا از چه اسیدهایی استفاده می‌شود؟

آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی بدون شناخت طبقه‌بندی کلی این اسیدها امکان‌پذیر نمی‌باشد. اسیدها در واقع یک نوع لایه‌بردار هستند  و سرعت جایگزین شدن سلول‌های مرده‌ پوست را ارتقا می‌دهند و به صاف‌تر و روشن‌تر شدن پوست کمک شایانی می‌کنند.

به طور کلی دو نوع اسید اصلی برای مراقبت از پوست وجود دارد:

 • آلفا-هیدروکسی اسیدها (AHAs): این اسیدهای محلول در آب باعث شل شدن مایعی می‌شوند که سلول‌های سطحی پوست را به یکدیگر متصل می‌کند. به همین خاطر سلول‌های مرده‌ی پوست راحت‌تر از بین می‌روند. با افزایش سن، ماده‌ای که سلول‌های پوست را در کنار هم نگه می‌دارد متراکم‌تر می‌شود که این مساله سرعت جایگزینی سلول‌ها را کاهش می‌دهد
 • بتا-هیدروکسی اسیدها (BHAs): اسیدهای محلول در چربی هستند که برخلاف AHA می‌توانند به خوبی به منافذ پوست نفوذ کنند. بتا-هیدروکسی اسیدها مانند AHA به حذف سلول‌های مرده پوست کمک می‌کنند، اما در حل شدن سبوم (ماده‌ی روغنی تولید شده توسط پوست) هم نقش مهمی دارند. توجه داشته باشید که سبوم بیش از حد می‌تواند به آکنه منجر شود

در یکی از بهترین آموزشگاه آرایشگری سیمانی هانی، امکان شرکت در دوره فشرده پاکسازی پوست نیز، وجود دارد.

آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

فرایند آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی با PHA‌ها

همانطور که در بخش‌های قبلی نیز گفتیم، . پیش لایه بردارها معمولا دارای اسیدهای پلی هیدروکسی هستند. پلی هیدروکسی اسیدها به صورت طبیعی در تمامی سلول‌های بدن وجود دارند و به نوعی می‌توان گفت که این اسید پیش‌سازی برای مواد ژنتیکی می‌باشد. به بیانی ساده‌تر PHA نوعی خاص از AHA می‌باشد که منجر به تقویت بنیه دفاعی پوست شده و تاثیراتی ضد پیری دارد. همانطور که شناخت پلی هیدروکسی اسیدها در مرحله پیش لایه برداری اسید تراپی مهم است، باید سایر اسیدهای مشابه با مرحله پیش لایه برداری مانند لاکتوبیونیک اسیدها و گلوکونیک اسیدها را نیز شناخت.

آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

اسید PHA پوست در آموزش مرحله پیش لایه برداری اسید تراپی بسیار مهم است

محلول لایه بردارد پلی هیدروکسی اسید (PHA ) محصولی بسیار عالی و یک لایه بردار فوق العاده برای پوست است که فاقد چربی است و برای افرادی که پوست چربی دارند و به طور دائم جوش می‌زنند، گزینه‌ای بسیار عالی به نظر می‌رسد. از این محصول معمولا برای لایه برداری قوی پوست نیز استفاده می‌کنند. علاوه بر این یک مرطوب کننده قدرتمند و یک محلول ضد چروک نیز به شمار می‌آید.

به کمک PHA، شما می‌توانید لایه‌های مرده و فرسوده پوست را برداشته و بافتی یکدست و تمیز روی آن احساس کنید. همین نکته  نیز به تدریج باعث از بین رفتن کک و مک و شادابی پوست شما خواهند شد. به خاطر داشته باشید که استفاده مداوم از محلول لایه بردار حاوی ۱۵ درصد پلی هیدروکسی اسید، می‌تواند تاثیر چشمگیری در ظاهر شما ایجاد کند.

ویژگی‌های محلول لایه بردار پلی هیدروکسی اسید شامل موارد زیر هستند:

 • مرطوب کننده
 • از بین بردن پوست‌های مرده
 • کنترل چربی پوست
 • جلوگیری از جمع شدن باکتری
 • اثر لایه بردار
 • فاقد چربی
 • ضد جوش
 • ضد لک
 • ضد آکنه
 • درمان انواع جوش‌های سر سیاه و سر سفید
 • بهبود و از بین بردن جای جوش
 • دارای اسید گلیمولیک خالص 15 درصدی
 • از بین برنده لکه های قهوه‌ای صورت
 • افزایش شادابی پوست

آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

سپری کردن دوره‌های آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی

آقایان و خانم‌ها با رنگ پوست‌های مختلف می‌توانند از محصولات آرایشی دارای اسید‌ها استفاده کنند. در حالت کلی اسید‌ها برای جوانسازی، آبرسانی، درمان آکنه، کوچک کردن منافذ پوست  کاربرد بسیاری دارند. اما آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی باید در آموزشگاه‌های معتبر صورت گیرد. چرا که اگر این مرحله و نکات مراقبتی بعد از آن به خوبی انجام نشود، احتمال بروز تاثیرات مخرب برای پوست بالا است.

سوالات متداول

محلول‌های پیش لایه بردار حاوی چه نوع اسیدی هستند؟

پیش لایه بردارها معمولا دارای اسیدهای پلی هیدروکسی می‌باشند.

سپری کردن دوره‌های آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی چه مزایایی دارد؟

مرطوب کننده، نابودی سلول‌های پوستی، تنظیم چربی پوست، رفع جوش‌های سر سیاه و سر سفید و پیشگیری از تجمع باکتاری از مزایای تسلط بر مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی هستند.

در آموزش مرحله پیش لایه برداری در اسید تراپی به چه نکاتی باید توجه شود؟

به هیچ عنوان نباید اسید‌های صورت به طور یک جا با هم ترکیب شوند. چرا که این کار هیچ نتیجه مثبتی در پی نداشته و کاملا مضر است. شما تحت هیچ شرایطی نباید از اسید سالیسیلیک به همراه دیگر اسیدها استفاده کنید. زیرا در صورت بروز چنین اتفاقی، این احتمال وجود دارد که تحریک پوستی شدیدی افتاده و پوست صورت به شدت آسیب ببیند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


+ 6 = 12